KAREL - Slackline.png

Mýty

B01.png

1) Antivaxer, mýtus první

Proti spalničkám doporučuji odvar z puškvorce, proti zarděnkám pak vykuřovat kadidlem s pryskyřičnou vůní.

Jak je to skutečně?

Není to pravda.
Nálepku antivaxera jsem dostal poté, co jsem se v listopadu 2021 veřejně vyjádřil proti tlaku na očkování zdravých dětí proti onemocnění covid-19. Vystupoval jsem tak proto, že již tehdy bylo na základě faktů nad veškerou rozumnou pochybnost jasné, že přínos očkování proti covidu nemůže  u zdravých dětí ani mladistvých vyvážit jeho rizika. Mé vyjádření bylo vědecky podložené.

Veřejným vystoupením proti oficiální doktríně jsem vědomě šel do velkého rizika. Bylo to pro mě extrémně nevýhodné. Svého vyjádření nelituji a učinil bych tak znovu, protože masové ohrožení zdraví dětí za účelem „snížení virové nálože“ (což byl tehdy s trochou fantazie jediný racionálně obhajitelný argument), tedy kvůli vlastním strachům dospělých, považuji za nejhorší zločin proti základnímu principu života.

Mimochodem v lednu 2022 se Švédsko rozhodlo nedoporučovat očkování dětí ve věku 5 až 11 let. V červnu 2022 se Dánsko dokonce oficiálně omluvilo za plošné očkování zdravých dětí. Ke konci září 2022 Švédsko přestalo doporučovat očkování i mladistvým mezi 12 a 17 lety.

Hájil jsem a budu i nadále hájit právo na svobodné rozhodování každého člověka o jeho životě a zdraví. Stát nesmí nikoho k ničemu takovému nutit, jeho rolí je vysvětlovat přínosy a rizika možných rozhodnutí. Ve svých textech na aktualne.cz jsem navrhl strategii, jak k očkování přesvědčit ohrožené skupiny obyvatel (a dokonce jsem za to byl napadán některými skutečnými antivaxery). To dokazuje naprosto jasně, že nálepka “antivaxer” je nesmyslná a lživá. Mimochodem k této lži se aktivně připojil původně můj nadační fond Neuron, za covidu bohužel hnízdo covidové inkvizice, jehož šéf profesor Jan Konvalinka byl v prokázaném konfliktu zájmů.

B02.png

2) Neuron, fond, který založila moje sekretářka – mýtus druhý

Nadační fond Neuron založila Monika Vondráková, má někdejší asistentka v RSJ. 

Jak je to skutečně?

Paralelně s velkým finančním úspěchem RSJ (od roku 2007) jsem začal finančně podporovat studenty a doktorandy Matematicko-fyzikální fakulty UK. S dalším úspěchem RSJ jsem se rozhodl svoji podporu rozšířit i na další obory. Paní Monika Vondráková byla v době, kdy jsem se rozhodl v roce 2009 založit „Nadační fond Karla Janečka pro podporu vědy a výzkumu” (přejmenovaný na Neuron v roce 2013), novou asistentkou v RSJ. Podle mých instrukcí se starala také o administrativu spojenou se založením mého fondu, nic víc. Její tvrzení, že Neuron vymyslela nebo dokonce založila, je lživé a absurdní.B03.png

3) Rusofob, mýtus třetí

Jsem zlej, jsem zlej – jsem agent CIA ;)

Jak je to skutečně?

Není to pravda.
Proruské dezinformační servery začaly intenzivně útočit a označovat mě za globalistu, nástroj Sorose, Schwaba, proponenta Nového světového řádu (NWO), agenta CIA a další absurdity. Proč proruské servery? Odpověď je jasná. Ruští extremisté chtějí rozdělit naši zemi –  a současná krize jim k tomu dobře nahrává. Proto se nehodí, aby někdo odváděl pozornost nespokojených a  dezorientovaných občanů z jejich vlivu.


Soustavně bojuji proti lžím, manipulacím a dezinformacím. Apeluji na potřebu posilování kritického myšlení ve společnosti. Umění zacházet s informacemi a udělat si svůj vlastní úsudek je nejlepší obranou proti dezinformacím. Právě proruské dezinformační servery a jejich činnost jsou příkladem, jak lze nebezpečně rozdělovat společnost.

B04.png

4) Rusofil, mýtus čtvrtý

Čaj si vařím v samovaru, nad postelí mám fotku Vladimíra Putina a odmítám psát jinak než azbukou.

Jak je to skutečně?

Není to pravda.
Z tábora radikálních představitelů tzv. “liberálů” jsem byl označen jako rusofil a příznivec „demo dezolátů“. Dostal jsem se dokonce na jistý pochybný seznam dezinformátorů. Podobně proti mně vystupovali i někteří politici. Proč? Bojí se totiž svobodného názoru. Mají strach z člověka, který je zcela nezávislý a nad nímž nemají a nikdy nebudou mít žádnou kontrolu. Bojí se také volebního systému D21, jenž dává mnohem více moci občanům, kteří pak budou po politicích vyžadovat jednoznačnou zodpovědnost a transparentnost.


K získání nálepky rusofila stačila má účast na velké demonstraci na Václavském náměstí počátkem září 2022. Jak málo postačí, že? Šel jsem tam jako kandidát na prezidenta, který chce spojovat národ, a proto by měl být v důležitých momentech připraven aktivně naslouchat všem a bez rozdílu. Místo paušálního odsouzení všech cca 73 tisíc demonstrantů vládou jsem si raději své zklamané, ale odhodlané spoluobčany přišel vyslechnout.

B05.png

5) Aspen Institute, mýtus pátý

... a kromě Aspen Institute jsem také členem řádu templářských rytířů a zednářské lóže.

Jak je to skutečně?

Není to pravda.
Ve veřejném prostoru koluje celá řada dezinformací o tom, že jsem v nějakém propojení s Aspen Institutem či dokonce že jsem jeho odchovancem. Odchovancem Aspen Institutu jsem asi tak stejně jako Jan Pirk nebo Helena Třeštíková, kteří se spolu se mnou účastnili diskuze pojmenované “20 years of the Czech Republic”. Opravdu ji pořádal Aspen Institute. Tím mé spojení se zmíněnou institucí začíná a končí. Opět fascinující důkaz jak málo stačí, abyste na veřejnosti získali nesmyslnou nálepku.

B06.png

6) Polyamorista, mýtus šestý

Na každém kontinentu mám jednu ženu, jen v Austrálii ne. Nevíte o nějaké vhodné ;)?

Jak je to skutečně?

Není to pravda.
Můj osobní život stále poutá velkou pozornost. Proč? Tak  jako ve všech ostatních oblastech života jsem totiž otevřený a pravdivý. Nebojím se dávat najevo své přesvědčení, že každý jsme především jedinečným, svobodným člověkem.

Ve svém životě jsem měl několik vztahů, některé lepší, jiné horší – asi jako každý z nás. Vždy jsem byl ke svým partnerkám upřímný a nikdy jsem jim nelhal. To už trochu nestandardní být může, ale jsem přesvědčen, že je to tak správné. Dnes mám krásný vztah se svou jedinou ženou a svými dětmi a to je pro mě to nejdůležitější.

B07.png

7) Babišův podporovatel, mýtus sedmý

Andrej je super kamarád. Radil jsem mu při koupi Čapího hnízda a při předkládání žádosti o dotaci na linku na toastový chléb.

Jak je to skutečně?

Není to pravda.
Andrej Babiš je pro mě představitelem jedné z nejhorších forem populismu. Nikdy, tedy ani nikdy v minulosti, jsem Andreje Babiše ani hnutí ANO nijak nepodporoval.

B08.png

8) Narcis, mýtus osmý

Narcisy mám rád. Jsou krásné jako já. Vlastně… skoro tak jako já ;)

Jak je to skutečně?

Není to pravda.
„Ukazuje svaly, jezdí na jednokolce, skáče s padákem, dělá stojky, a dokonce si o sobě dovoluje mluvit!“
Ano, to všechno jsem dělal a mám pro to jednoduchý důvod. Pozici prezidenta České republiky jsem bral jako svou životní výzvu a zodpovědnost, a proto jsem se na ni tvrdě připravoval. Cíle, které jsem si pro funkci prezidenta předsevzal, byly pro mě skutečným závazkem. Nikdy jen planě nežvaním a neslibuji do větru, proto jsem chtěl být na prezidentskou roli skvěle připraven po všech stránkách. Chtěl jsem být aktivním prezidentem, který pracuje sedm dnů v týdnu a 21 hodin denně ;), a proto potřebuje skvělou kondici.


Prezident potřebuje také cílevědomost a vytrvalost, protože Českou republiku čeká celá řada zásadních změn a pro jejich prosazení bude nutné překonat mnoho překážek.


Mimochodem, jízdu na jednokolce, tuto složitou dovednost, jsem se rozhodl prezentovat i proto, abych nastavil zrcadlo nemocné společnosti. Mnozí lidé si neváží sami sebe a jako kompenzaci pomlouvají to, co je přesahuje. Očekával jsem, že někteří budou tuto dovednost zesměšňovat.


Mám doktorát z matematiky a také titul MBA ve financích. Mám pět akademických publikací v prestižních časopisech s více než 12×21 citacemi. Dohovořím se čtyřmi cizími jazyky. To je holá skutečnost, ne sebechvála. Veřejnosti, která má plné právo znát osobnosti kandidátů, jsem tak dokládal svou všestrannou připravenost.


Na závěr tématu bych rád něco dodal. V naší zemi a obecně v zemích bývalého východního bloku je zdravé sebevědomí a umění se pozitivně prezentovat považováno téměř za hřích. Byl bych moc rád, kdybychom se naučili více si věřit a dokázali sami sebe ocenit za své klady – každý  nějaké má. A abychom se za to, že se dokážeme mít rádi takoví, jací jsme, přestali stydět. Není na tom nic špatného, naopak. Větší sebedůvěra je předpokladem spokojenějšího a úspěšnějšího života a takový život přeji všem!

B09.png

9) Život miliardáře mimo realitu, mýtus devátý

Doma mám naleštěné zlaté kliky, každodenně snídám pravý kaviár, který si cpu do pusy zlatou lžičkou. Doutníky si připaluji pětitisícovými bankovkami. Tedy připaloval bych si, ale nekouřím ;)

Jak je to skutečně?

Není to pravda.
Pravdou je, že se mi kombinací štěstí a tvrdé práce podařilo vydělat finance, díky nimž netrpím existenčními potížemi a které mi umožňují zvládat současnou inflaci lépe než většině ostatních. Lidé, kteří mě znají, by určitě potvrdili, že mi miliardářské manýry a okázalost nejsou vlastní. Silně vnímám, jak těžká je pro většinu lidí dnešní situace. Vím, jaké má řada z vás potíže. Celý život se snažím pomáhat potřebným prostřednictvím nadací, které jsem založil, mimo jiné také lidem v nesnázích a těžkých životních situacích. Žiji s vámi v jedné zemi, na jedné planetě.

B10-1.png

10) Kandidát bez politické zkušenosti, mýtus desátý

Politika, politika... co je to politika, prosím ;) ?

Jak je to skutečně?

Není to pravda. V politickém prostředí se pohybuji již dlouho. Vše začalo v roce 2011 založením Nadačního fondu proti korupci. V lednu 2013 jsem pak inicioval a stál za úspěšnou peticí „Klausova velezrada”, která odsuzuje Klausovu amnestii ekonomických zločinců. Mám za sebou celou řadu jednání s vládou i senátory ohledně volebního systému D21. Pravdou je, že nemám žádné zkušenosti s opojením politickou mocí ani střetem zájmů. V této oblasti skutečně nemohu sloužit. Nikomu nic nedlužím, jsem zcela nezávislý, a proto se mohu chovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí tak jako doposud.

B11.png

11) Blázen, mýtus jedenáctý

Všichni jsou blázni, jenom já jsem prezident.

Jak je to skutečně?

Asi nejpravdivější z mýtů ;). Nejspíš jsem blázen, protože říkám vždy pravdu. Jsem blázen, protože se nebojím pojmenovávat skutečnosti pravými jmény. Jsem blázen, protože si kladu velké cíle. Jsem blázen, protože bych byl ochoten vzdát se veškerého svého majetku, kdyby mi někdo řekl, že je to cena za dosažení společenských změn, o něž usiluji. Možná není tak špatné být takový blázen… přidáte se někdo? ;)

B12.png

12) Satanista, mýtus dvanáctý

Nevíte někdo, kam jsem si dal rozečtenou Satanskou bibli? Nemůžu ji najít.

Jak je to skutečně?

Není to pravda.
Toto je perlička na závěr. V internetovém prostoru koluje má fotka z Mikulášské nadílky, na které jsem dělal dětem čerta. Kvůli této fotce jsem proto označován za satanistu, aktuálně dokonce za vrchního satanistu. Když už satan, tak alespoň  s vysokou funkcí, že :)? Tento mýtus i to, jak vznikl, mě opravdu rozesmál. Fantazii se meze nekladou ;).

Informace o cookies

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.